Çocuklar Hayallerindeki Kütüphaneyi Resmetti

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, 81 il ve ilçe halk kütüphanelerindeki öğrencilerin hayallerindeki kütüphaneyi resmettiği çalışmalardan oluşan “Çocukların Eliyle Hayalimdeki Kütüphane” resim sergisi açıldı.

Ankara Metrosu Sergi Salonu’ndaki serginin açılış kurdelesini Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman kesti.Yayman, burada yaptığı konuşmada, kitap okumanın önemli olduğunu ve kendisinin de çok kitap okuduğunu belirtti. Yayman, çocukların hayalindeki kütüphaneyi resimlemesini değerli bulduğunu belirterek, serginin diğer şehirlerde de açılmasını temenni etti.Konuşmasının ardından Yayman ve beraberindekiler, sergiyi gezdi.”200’ün üzerindeki kütüphanede tadilat ve onarım yürütüyoruz.”

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu sergide öğrencilerin hayallerindeki kütüphaneyi resmettiği çalışmaların yanı sıra yeni kurulan ve yenilenen kütüphanelerin fotoğraflarının da yer aldığını bildirdi. Turşucu, şunları kaydetti: “200’ün üzerinde kütüphanede tadilat, onarım, proje ve yapım çalışmaları yürütüyoruz. Bu dev bir hamle. Biz bir gayretin içerisindeyiz. 51 müstakil çocuk kütüphanemiz var. Bunları her ilde yaygınlaştırmak istiyoruz. Yeni yaptığımız il ve ilçe kütüphanelerinde okul öncesi ve okul çağındaki çocuklar için bölümler yapıyoruz ve çalışmalar yürütüyoruz.”

Sergi cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.