Timaş Çocuk’tan 5 Yeni Kitap

Peş peşe yayınladığı başarılı çocuk kitaplarıyla dikkat çeken Timaş Çocuk’un vitrinini inceledik ve yeni çıkan beş çocuk kitabını derledik.

Sevildiğini bilse de çocuklar ne kadar çok sevildiğini anlamak isterler. Bu yüzden bu sorunun cevabını aramak için iç alemlerinde yolculuğa çıkarlar. “Beni Ne Renk Sevdin Anne?” başlığı ile Gülşen Arslan Akça, bir çocuğun anne sevgisine olan doyumunu renklerin diliyle anlatıyor.

Dış görünüşe aldanmamak gerektiği, eşyayı ve insanları tanımak için biraz zamana ihtiyaç duyulduğu gibi temalar çocuk kitaplarında sıklıkla işlenir. Anıl Basılı “Melodi” isimli kitabında sınıftaki herkese renkli çiçekler dağıtılırken kendisine kaktüs verilen çocuğun yaşadığı hayal kırıklığını ve ardından gelen güzel bir dostluğu resmediyor satırlarında.

Timaş Çocuk editörlerinden Doğukan İşler’den yeni bir çocuk kitabı: “Yanlış Masalcı Bay Yalnış”. Kül Kedisi, Alaeddin’in Sihirli Lambası, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ve daha çok masalın gerçek hikayesini bildiğini iddia eden Bay Yalnış’a kulak vermemizi istiyor sayın yazar. Eğlenceli bir ters okumaya ne dersiniz?

Dijital çağın çocuklarına kitapların kıymetini anlatan kitaplar görmek bizi mutlu ediyor. Hüseyin Kaya’nın kaleme aldığı “Bibliyofil” adından da anlaşılacağı üzere bir kitap kurdudur. Ama kitap okuyan herkes bir bibliyofil olabilir mi ki?

Esin Bacacı Taner “Babamın Masası” kitabında dikkat gücü yüksek bir çocuğun meraklı gözlerle babasının masasını incelemesini anlatıyor. Çok kalabalık olan bu masada kardeşlerinin ödüllerini gören Nihan bu masada yer alacak kadar kıymetli bir şey üretmeye karar verir. Kitap sevgiyi ifade etmenin ve aile içi iletişimin önemine değiniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir